Víno a sudy

To, že víno zraje v sudech, není žádnou novinkou. Kdysi se používaly sudy z různých druhů dřeva a příliš se na ně nekladl důraz. Nebyly tak voňavé a vínům dodávaly spíše nádech zatuchliny a výraznou chuť dřeva. Dnes je konkrétně ve Španělsku naštěstí situace naprosto jiná. Pro vynikající červená vína zrající v sudech se používají sudy z amerických či francouzských dubů. To platí i u většiny vín La Botella.
Číst dále

Vítězná La Botella PWT

Šťastných 13 medailových vín za uplynulý rok jsme představily na Galadegustaci v hotelu Jalta.Nejsilnější stránkou La Botelly je odrůda Tempranillo. V této kategorii navazujeme na loňský úspěch a opět si odnášíme Championa Prague Wine Trophy. Tentokrát se tímto titulem pyšní Infiel Gran Reserva, ročník 2005, vinařství Briego Bodegas, oblast Ribera del Duero, 93 bodů. Prague Gold si odnesly i Cavy Berdié, stejně jako bílé odrůdy Verdejo a Sauvignon blanc.
Číst dále

Jsme součástí veletrhu Wine Prague 2016

Wine Prague 2016 slibuje největší profesionální přehlídku vína v ČR. La Botella slibuje zajímavou kolekci vín, která v ČR výhradně zastupuje. Nebudou chybět nejprodávanější láhve v nových i ještě dostupných ročnících, představíme novinky, přijede i vzácný host.
Číst dále

Vítězná La Botella PWT

Vítězná La Botella na Prague Wine Week. Medailová vína z Prague Wine Trophy za uplynulý rok jsme představili na Galadegustaci v hotelu Jalta.Nejsilnější stránkou La Botelly je odrůda Tempranillo. V této kategorii zahraničních červených vín si opět odnášíme Championa Prague Wine Trophy. Tentokrát se tímto titulem pyšní Oyada Reserva Especial, ročník 2005, vinařství Briego Bodegas, oblast Ribera del Duero, 93 bodů. A zdá se, že si své místo na mapě šumivých vín dovážených do České republiky našla i naše srdeční záležitost, Cava Berdié ze samotného srdce Penedés. Amor Reserva Flower edition obhájil zlatou medaili.
Číst dále