Z časopisu GASTRO & BEVERAGE

Novinář, spisovatel a básník Jaroslav Holoubek: Na Velikonoční pondělí jsem si otevřel láhev španělského červeného vína Briego Crianza z oblasti Ribera del Rubero, ročník 2008. Naliji si do pohárku víno plné vůní a chutí, v temné husté barvě se rozzáří granátové jiskřičky, na buketu je bohaté vůněmi zralého peckovitého ovoce a jemně lékořice, při prvním doušku pocítím lehkou kořenitost a intenzivní chuť švestek a třešní. Ročník 2008 je skvělý, harmonický, vyvážený a za rok za dva bude na vrcholu. Jako nimrod okamžitě přemýšlím, jak bych si k němu pochutnal na zvěřině.
Číst dále

Vítězná La Botella PWT

Šťastných 13 medailových vín za uplynulý rok jsme představily na Galadegustaci v hotelu Jalta.Nejsilnější stránkou La Botelly je odrůda Tempranillo. V této kategorii navazujeme na loňský úspěch a opět si odnášíme Championa Prague Wine Trophy. Tentokrát se tímto titulem pyšní Infiel Gran Reserva, ročník 2005, vinařství Briego Bodegas, oblast Ribera del Duero, 93 bodů. Prague Gold si odnesly i Cavy Berdié, stejně jako bílé odrůdy Verdejo a Sauvignon blanc.
Číst dále

Jsme součástí veletrhu Wine Prague 2016

Wine Prague 2016 slibuje největší profesionální přehlídku vína v ČR. La Botella slibuje zajímavou kolekci vín, která v ČR výhradně zastupuje. Nebudou chybět nejprodávanější láhve v nových i ještě dostupných ročnících, představíme novinky, přijede i vzácný host.
Číst dále

Vítězná La Botella PWT

Vítězná La Botella na Prague Wine Week. Medailová vína z Prague Wine Trophy za uplynulý rok jsme představili na Galadegustaci v hotelu Jalta.Nejsilnější stránkou La Botelly je odrůda Tempranillo. V této kategorii zahraničních červených vín si opět odnášíme Championa Prague Wine Trophy. Tentokrát se tímto titulem pyšní Oyada Reserva Especial, ročník 2005, vinařství Briego Bodegas, oblast Ribera del Duero, 93 bodů. A zdá se, že si své místo na mapě šumivých vín dovážených do České republiky našla i naše srdeční záležitost, Cava Berdié ze samotného srdce Penedés. Amor Reserva Flower edition obhájil zlatou medaili.
Číst dále